Architektura & design

Pavilon České republiky na světové výstavě EXPO 2015 Milán

Modulární architektura má nepochybný vnitřní náboj a futuristický potenciál. Nepřehlédnutelnou vlastností modulárních staveb je jejich technicistní charakter.

Důkazem, že prvky modulární architektury přitahují pozornost a lákají k další tvorbě jsou díla umělců, jako jsou Michael Johansson, Luc Deleu, či Stefan Sous. Ti ve své práci používají kontejnery k tvorbě svých soch a objektů, které mají aktuální ekologický i společenský podtext a snaží se upozornit na nevyhnutelné změny, které současný životní styl přináší.

Krása modulárních staveb se u nejnovějších realizací čím dál více projevuje v možnosti vysoce precizní prefabrikace a stím spojené možnosti vytvořit skutečný dům. Modulární stavby mají schopnost vytvářet rozličné kombinace rozmístění jednotlivých modulů často s použitím působivého momentu konzolovitě vysutých horních podlaží tak, jak je tomu například na modulární KOMA restauraci. Vnitřní vybavení se může díky prefabrikaci stát přímo desénovým klenotem a podobně je na tom i fasáda, která umožňuje téměř libovolné pojednání od obrazových motivů až po celoskleněný jednotný plášť.

Designové modulární KOMA stavby můžete vidět jak v tuzemsku, tak v Evropě, ale vrcholem stávající produkce je český pavilon EXPO 2015, který firma KOMA Modular vybudovala v italském Miláně.

CERTIFIKACE

ČSN EN ISO 14001:2005

Společnost KOMA FACADE je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005 a více...

ČSN EN ISO 9001:2009

Společnost KOMA FACADE je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005 a více...

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down