Opláštění administrativní budovy ČEPS

Zařazení
Administrativní budovy – Kanceláře
Rok realizace
2019
Země realizace
Česká republika

Na nových objektech je použitý systém prosklené strukturální fasády s trojsklem. Systém Reynaers CW50-SC.  Prosklená fasáda má integrovaná otvíravě sklopná okna a automatické posuvné dveře. Výplň fasády tvoří  trojsklo s hodnotou součinitele prostupu tepla Ug  max. 0,9 [W/(m2.K)].  Parapetní část zasklení  a nad podhledová část, je tvořena vnějším neprůhledným sklem ESG SMALT RAL 7036  . Okenní část je zasklena z průhledného skla- vnější sklo ESG STOPSOL SUSI modrý 6 (DARK BLUE) ESG 6 TOP N+/TOP N6, strukturální sklo. Veškerá skla použitá na fasádě jsou kalená pro jejich vyšší odolnost proti prasknutí. U jedné místnosti je zasklení proti průrazu – vnější sklo je  provedeno jako bezpečnostní s bezpečnostní třídou RC3, kategorie odolnosti P5A dle EN 356. Atikou a zasklením prochází bezpečnostní přepady , kde ve skle jsou otvory pro tyto přepady o průměru 160mm. Další prostupy sklem jsou pro uchycení ocelové markýzy nad vjezdem do objektu.

Na celé prosklené fasádě jsou umístěny slunolamy, které jsou přichyceny na nosné sloupky fasády. Byly použity  hliníkové elipsovité lamely, Reynaers-BS Louvre Grip. Na oknech stávajících částí jsou použity předokenní hliníkové žaluzie. Elipsovité části stínících clon jsou pevné. Předokenní žaluzie jsou ovládané elektricky.

Na elipse (vstupní trakt) je  použita provětrávaná fasáda z desek Fundermax . Fasádní desky jsou uchyceny na vodorovný hliníkový rastr ( L a T profily ). Pod fasádními deskami je provětrávaná mezera a kontaktní zateplení betonové stěny minerální vatou s hydrofobizovanou úpravou.

CERTIFIKACE

ČSN EN ISO 14001:2005

Společnost KOMA FACADE je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005 a více...

ČSN EN ISO 9001:2009

Společnost KOMA FACADE je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005 a více...
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down